Etkili Reklam Görseli Nasıl Olmalıdır?

Her gün sosyal medya ağlarında ortalama 2 saat gibi bir süre harcıyoruz. Bu ağlarda yüzlerce reklamla karşılaşıyoruz. Peki hangilerini hatırlıyoruz? Bu yazımızda etkili reklam görseli nasıl olmalı? Reklamları çekici hale getiren detaylar nelerdir? Doğru reklam görseli hazırlama nasıl olmalı? Nasıl bir reklam görseli hazırlamalıyım? sorularına Ajans Kgrafik olarak cevap vereceğiz.

Reklamda açık ilk ilgisini çeken şey tabiki de görseldir. Bu görselin kalitesi, görseldeki kısa mesaj ve hedeflenen şey (kişi, ürün vs.) Reklam görseli = Hedef kitle diyebiliriz. İkisinin birbiri ile uyumu oldukça düzeyde. O zaman reklam görseli nasıl olmalı? bu konumuza değinelim.

Reklamda Renk seçimi

Doğru reklam görseli hazırlamak için markanıza uygun renk ve tonlama hazırlamak oldukça. Logonuz mor ise yazı ya da görsellikte tonlama uygun olduğu. Örneğin; Milka morunu bilmeyen yoktur. Müşteri ilk bulmaünde kafasında olduğunuz firmamız aranıyorunuz. Evet bu Milka demelidir. Kendinize özgü renkler ile bulabileceğiniz ilgisini daha çok çekebilir.

Reklamda Kullanılan Görselin Kalitesi

Hazırlamış, büyüyen, reklam görselinin, yüksek olması gereken, zaman, büyük önem taşıyor. Görselinizi kendi kullandığınız makinanıza göre değil, Mac ve retina ekran görüntüleyicilerini kullanarak da göz atarak tasfiye ve kalitesi daha yüksek görseller kullanmaktadır.

Reklamda Kullanılan Metin

Reklamlarınızda kullanacağınız metin yazma görselinizin başında geçmemelidir. Kısa, öz ve kampanızı anlatan birkaç sözcük yeterli olacaktır. Facebook reklamlarında% 20 kuralına uyulmalıdır. Metin kullandığınız görselin olduğu yerde kaybolmadı. İnsanlar mizahı sever (abartmamak koşuluyla) biraz mizah, biraz ciddiyet etkileşimi geliştirmekracaktır.

Hedef Kitle

Reklamınızı kullandığınız görsel, hedef kitlenizin ilgisini çekecek şekilde istediğiniz.

Post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz.