Ambalaj Tasarımı Örnekleri

Ambalaj Tasarımı Nedir?

Ambalaj tasarımı bir ürünün dış yüzeyini kapsayan kurumsal kimliğe uygun olarak tasarlanmasıdır. Dikkat çekici tasarımlarla, markanın kimliğine uygun renklerle hazırlanan ambalaj tasarımları markanın satışlarını arttırır. Müşteri bir ürünün ilk dış yüzeyini görür ve bu dış yüzey sizi en iyi yansıtan renk ve tasarımlarla raflarda diğer rakiplerinizden sizi öne çıkarmalıdır. Müşteri ilk satışınızda ürününüzü almaz ambalajı satın alır. Bu nedenle iyi tasarlanmış ambalaj tasarımıyla markanın hayat bulur. Sizlerle birbirinden ilginç ambalaj tasarım örneklerini yazımızın devamında paylaşarak bir fikir edinmenizi dolayısıyla tasarımını yaptıracağınız ambalaj tasarımında en iyiye ulaşabilmenizi hedeflemekteyiz.

Ambalaj Tasarımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ambalaj tasarımına başlamadan önce ambalaj tasarımı ajansı, markanın ürünlerini iyi tanımalı ve neyi vurgulamak istediğini anlamalıdır. Ürünün ebatı nedir? Hangi materyalden ya da malzemeden yapılmıştır? Ambalajı yapılacak ürün nedir? Gibi sorulara eksiksiz yanıt bulmalıdır. Örneğin; kuru yemiş ambalaj tasarımı yaparken meyvelerin doğal olduğuna ve doğal yollarla kurutulduğuna dair vurgu bilgisi ambalajın gramajı ya da bir içecek markasının şeker içermez vurgusunu ön plana çıkarmak istemesi gibi.

Markadan gerekli bilgi alındıktan sonra hedef kitle analizi doğru gerçekleştirilmelidir. Bu ürün kimlere satılacak ya da bu ürünü kimler almalıdır? Hedef kitle gençler mi? Çocuklar mı? gibi.

Bu bilgiler sağlandıktan sonra kullanılan font ve fontun büyüklüğü renk ve rengin dili gibi ayrıntılar küçük gibi görünebilir ama hepsi birlikte bir bütünü oluşturmaktadır.

Ambalaj tasarımı referanslarımızı görmek için buraya tıklayınız. Diğer ambalaj tasarımlarımızı görmek için lütfen buraya tıklayınız.

Size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz.